Základná škola Jozefa Gregora Tajovského

Jediný na Slovensku ! Inovatívny model vzdelávania techniky.

Základná škola Jozefa Gregora Tajovského

Unikátny komplex odborných učební a pracovných sekcií jediný na Slovensku.

Pozrieť celé video
1

Ciele

technické myslenie, zručnosti a vedomosti

1

Učebne

elektro, 3D modelovanie - laser, drevo | kovo | papier | plast

1

Zámer

pedagogický experiment, ESF projekt, plníme potreby pre trh práce

CeTech

jedinečný komplex odborných učební techniky na Slovensku. Zaručuje žiakom základnej školy bezkonkurenčné nadobúdanie technickej gramotnosti, t.j technického myslenia, pracovných zručností, kreatívneho riešenia komplexných úloh. Zaujímavý študijný program ZŠ J.G.Tajovského a najmodernejšie technológie súčasnej doby, s ktorými žiaci v CeTechu pracujú, sú silným stimulom z hľadiska ich budúcej profesijnej orientácie. CNC stavebnice, 3D tlačiarne, laserová gravírovačka a mnoho iných technických zariadení žiakom otvárajú dvere do moderného sveta práce.

Hlavní partneri a podporovatelia

zap
kia
stefe
twd
Sofia Mišendová víťazkou ceny odbornej poroty SAV na FVaT 2023

Sofia Mišendová víťazkou ceny odbornej poroty SAV na FVaT 2023

Sofia Mišendová, žiačka 7. ročníka získala prestížne ocenenie odbornej hodnotiacej poroty SAV na celoštátnom kole festivalu vedy a techniky AMAVET 2023, s projektom VODÍK AKO PALIVO BUDÚCNOSTI, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 8 - 10. novembra v priestoroch Incheba EXPO v Bratislave. Cenu získala spomedzi 76 projektov prevažne žiakov stredných škôl. Blahoželáme !!! Ďakujeme aj našim partnerom STU Bratislava, fakulta elektrotechniky a informatiky s ústavom automobilovej mechatroniky a e-mobility.

Sofia Mišendová po roku opäť v celoštátnom finále AMAVET

Sofia Mišendová po roku opäť v celoštátnom finále AMAVET

Dňa 13.10.2023 sa uskutočnilo krajské kolo festivalu vedy a techniky (FVaT) v ktorom po roku opäť nechýbala naša žiačka 7. ročníka Sofia Mišendová. Z 15 projektov zložených zo žiakov základných a stredných škôl obsadila krásne 3. miesto, čo jej zabezpečilo postup na celoštátne kolo, ktoré sa uskutoční 8-10.11.2023 na výstavisku Incheba v Bratislave. Téma, ktorú tento rok realizuje v spolupráci s FEI STU BA má názov „Vodík ako palivo budúcnosti“. Srdečne blahoželáme

Viac vo fotoalbumoch